Search

Liepājas Mežragu zelta skaņas

Pirmdien, 1.aprīlī, plkst. 18.30 Ogres Mūzikas skolā uzstāsies mežragu kvartets no Liepājas koncertā “Liepājas mežragu zelta skaņas”.

Liepājas Mežragu kvartetā, kas šobrīd ir vienīgais aktīvi muzicējošais profesionālais mežragu kvartets, muzicē Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – Ingus Novicāns, Mārcis Auziņš, Aivars Vadonis un Edgars Kalniņš.

Liepājā pēdējās desmitgadēs bijuši vairāki mēģinājumi izveidot stabilu mežragu kvartetu, bet pašreizējā kolektīva pirmsākumi meklējami pirms četriem gadiem. Un nu jau Liepājas mežragu kvartets ir uzstājies vairākos festivālos un koncertos – gan Latvijā, gan ārpus tās. Latvijā pirmās ziņas par mežragu kvartetiem parādās no 19. gadsimta otrās puses, kad brāļu Jurjānu kolektīvs apbraukāja dzimto zemi, ar mūziku iepazīstinot plašākas tautas masas.

Koncertā Ogres Mūzikas skolā Liepājas mežragu kvartets spēlēs gan īpaši šim instrumentam radītus baroka un klasicisma laika skaņdarbus, gan arī romantiķu J. Brāmsa un P. Čaikovska kompozīciju pārlikumus, gan arī 20.gadsimta komponistu darbus un aranžējumus. Ogres Mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala savu pirmo muzikālo izglītību ieguva tieši mežraga spēlē: “Mežraga pasakaini skaistajam skanējumam nelīdzinās neviens cits instruments – tas var skanēt kā trausls dvēseles dziedājums un var pat būt kā majestātisks putns, kas vēro apkārtni no kādas kalna virsotnes.” Koncerta laikā būs arī dažādi pārsteigumi un varbūt pat pa kādam 1. aprīļa jokam!


Recent Posts

See All

Rekvizīti

Maksātājs: Ogres Novada pašvaldība
Adrese: Brīvības 33, Ogre LV-5001


Reģistrācijas Nr. LV 90000024455
 

Valsts kase TRELLV22
Konta Nr. LV25TREL9800890740210

 

Saņēmējs: Ogres Mūzikas un mākslas skola
Brīvības iela 50, Ogre LV-5001

Mūsu draugi un atbalstītāji

Dežurants: +371 65045374,
Dežurants GSM: +371 28630126

epasts: omms@ogresnovads.lv

Apciemojiet mūs arī

  • Facebook Social Icon

Jānis Porietis © 2018