Svētdien, 16. februārī, plkst. 16.00 Ogres Mūzikas skolā notiks dokumentālās filmas “Ukrainas frontē bez pārmaiņām” pirmizrāde, kuru aicināti apmeklēt Ogres iedzīvotāji un ikviens interesents.

Ekrānšāviņš no filmas

““Ukrainas frontē bez pārmaiņām” ir dokumentāla filma par situāciju Ukrainas austrumos, Doņeckas apkaimē. Tā ietver personiskus un traģiskus pēckara stāstus, kas atstājuši dziļu ietekmi uz cilvēku likteņiem un vēsta par Latvijas palīdzību kara postītajai Austrumukrainai caur Nacionālo bruņoto spēku virskapelāna Elmāra Pļaviņa skatījumu,” stāsta filmas režisors S. Semjonovs.

“Var teikt, ka es savā ziņā veidoju tiltus – starp Latviju un Ukrainu, starp šejienes pašvaldībām un Ukrainas vietvarām. Ar šo humāno palīdzību, ko savākt palīdzējuši Latvijas iedzīvotāji, ar Ukrainas vienību un komandieru apciemošanu, reizēm ar konkrētām lietām, ko mēģinām sagādāt ukraiņiem – cilvēki redz mūsu patieso attieksmi un rūpes,” atzīst Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns E. Pļaviņš.

Filma iepazīstina ar Nacionālo bruņoto spēku virskapelāna misiju, regulāri dodoties uz Ukrainu, lai Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem nogādātu humāno palīdzību, sniegtu garīgu atbalstu un pleca sajūtu.

Tāpat filma stāsta par Ogri un citām Latvijas pašvaldībām, kas veido sadarbību un atbalsta ukraiņus frontes tuvumā esošajās teritorijās, arī uzņemot ukraiņu bērnus un ievainotos karavīrus Latvijā.

Filma tapusi ar Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas, Latvijas vēstniecības Ukrainā, Ogres novada pašvaldības un Saldus novada pašvaldības atbalstu.

Ieeja uz filmas seansu 16. februārī Ogres Mūzikas skolā – bez maksas.

18. februārī plkst. 22.05 dokumentālā filma “Ukrainas frontē bez pārmaiņām” būs skatāma Latvijas Televīzijas 1. kanālā, un vēlāk to plānots demonstrēt arī vairākās pilsētās Ukrainā.

Saņēmējs: Ogres Mūzikas un mākslas skola

epasts: omms@ogresnovads.lv