Ogres Mūzikas skolas pārstāvji piedalās pasākumā “Gada skolotājs 2019”

Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē novembra pirmajā dienā norisinājās pasākums “Gada skolotājs 2019”, kurā tika godināti gan ilggadēji pedagogi, gan tie, kuri izpelnījušies īpašu atzinību. Arī no Ogres Mūzikas skolas nominantu vidū tika izvirzīti divi – vijoles spēles skolotāja Viktorija Ivanova un direktors, skolas pūtēju orķestra diriģents Atvars Lakstīgala. Lai arī galveno apbalvojumu neviens no viņiem šogad nesaņēma, Ogres Mūzikas skola var lepoties ar viņu paveikto.

Viktorija Ivanova un Atvars Lakstīgala

Atvars Lakstīgala ir Ogres Mūzikas skolas direktors kopš 2017./2018. mācību gada. Šajā laikā paveikts un pilnveidots daudz. Direktors ir paplašinājis mūzikas instrumentu spēles programmu klāstu, atverot arfas klasi, sniedzot iespēju arī mūsu novada bērniem apgūt šī instrumenta spēli, kas līdz šim ir bijusi iespējama tikai Rīgas mūzikas izglītības iestādēs. Arfas spēles audzēkņi jau ir priecējuši klausītājus, uzstājoties koncertos. Ogres Mūzikas skolā Atvars Lakstīgala arī ieviesis jauku tradīciju – regulāri rīkot koncertsarunu ciklu “Muzikālās personības”, kura ietvaros mūzikas skolas Lielajā zālē koncertus sniedz izcili meistari, - pat tādi, kas reti sastopami Ogrē. Pateicoties Atvaram, ikvienam interesantam bija iespēja klātienē dzirdēt slaveno pianistu Vestardu Šimku, talantīgo flautisti Ditu Krenbergu, kā arī izcilo diriģentu Māri Sirmo un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Ogrēnieši mūzikas skolā baudījuši Raimonda Paula, Rīgas Saksafonu kvarteta un citu izcilu mūziķu priekšnesumus un sarunas. Atvars Lakstīgala vairākus gadus bijis Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Koncertēšanas pieredze direktoram uzkrāta visā pasaulē, tāpēc viņam ir, ar ko dalīties gan ar Ogres Mūzikas skolas pedagogiem, gan arī audzēkņiem. Un viņš sirsnīgi un ļoti cilvēciski arī dalās!

Savukārt Viktorija Ivanova Ogres Mūzikas skolā strādā vairāk kā četrdesmit gadus un ar viņas līdzdalību daudzi audzēkņi apguvuši vijoles spēli. Tieši pateicoties šai vijoles spēles skolotājai, jaunieši arī pēc Ogres Mūzikas skolas absolvēšanas izvēlējušies turpmāk iet mūzikas ceļu, turpinot mācības mūzikas vidusskolās, kā arī studējuši mūziku augstskolās. Viktorija skolēnus iedrošinājusi piedalīties dažādos valsts mēroga konkursos, kā arī bijusi skolotāja audzēkņiem, kuri kļuvuši par Latvijā un pat pasaulē atpazīstamiem mūziķiem. Piemēram, vijolniece Oksana Šeina un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra altu grupas koncertmeistara vietnieks Pēteris Trasuns pirmos soļus mūzikā spēruši tieši Viktorijas Ivanovas pavadībā. Ogres Mūzikas skolas vijoles spēles skolotāja Viktorija Ivanova bijusi iniciatore arī pirms gada decembrī notikušajam Ogres novada mūzikas skolu konkursam - festivālam “Skan stīgas Latvijai”, kas veltīts Latvijas simtgadei. Skolotāja ar konkursa palīdzību vēlējās rosināt audzēkņus uzlabot savu instrumentspēli un sasniegt augstākus mācību rezultātus. Dalībnieki ne tikai paši uzstājās, bet arī guva muzikālo pieredzi, klausoties pārējo mākslinieku spēlē. Ņemot vērā pasākuma veiksmīgo norisi, plānots konkursu organizēt arī turpmāk, piesaistot ne tikai Ogres novada Mūzikas skolu audzēkņus. “Man ir svarīgi, lai ar visiem audzēkņiem būtu laba sapratne un attiecības. Cenšos būt draudzīga ar visiem,” jautāta par savu skatījumu uz sadarbību, atbild skolotāja Viktorija.